Voda, výroba hraček, ptactvo, kam kdo jen chce

Voda a civilizace, to je název zajímavé expozice u Kramářovy vily. Voda je pro člověka vysoce klíčový prvek celkově pro život. Před už zmíněnou vilou se nacházejí až do konce roku fotografie této expozice. Tato stále expozice umístěná venku, ukazuje vodu v minulosti, současnosti i budoucnosti na celé zeměkouli. Je přístupná 24 hodin na dvaceti oboustranných panelech, které jsou v noci nasvícené.
průzračná voda
Výstava obsahuje i dosti velké zajímavosti, například 3D scan hladového kamene, jenž je dneska pod vodou. Další, co lze zde vidět a je vysoce unikátní, tak jsou snímky nejstarších závlahových kanálů v Izraeli,  plus k tomu jsou ukázané kruté dopady plastů, jenž se dostanou do moře a ubližují tak zvířatům na jejich zdraví. Co se týká českých zajímavostí, tak jsou zde v podobě fotografií českého geografa a hydrologa Bohumíra Janského.
Ten jako první se svým týmem v roce 199 objevil prameny jedné z nejznámějších řek na světě, Amazonky. Kromě toho jsou tu také neveselé fotografie, a to z povodní v Praze z roku 2002. Voda je dnes vysoce drahocennou tekutinou i z hlediska toho, že se stále zdražuje. Tato výstava ukáže spotřebu vody v českých domácnostech, a to i v porovnáním s jinými zeměmi. Už jen dva dny a končí se další zajímavá akce.
pyramidy v Egyptě
Tentokrát s názvem iQfablab. Ta spočívá v tom, že si člověk může vyrobit jak dřevěné hračky, tak i designová trička. Dělá se to v tzv. Kutilských dílničkách. Návštěvníci se naučí pracovat jak se dřevem, tak i s textiliemi. Kdo si troufne a vyrobí si něco, tak si to potom bude moci odnést i domů. Ono to vypadá na první pohled složitě, ale nic není tak horké, jak se to uvaří se říká a i tohle je ten případ. Každý si dokáže vyrobit to své.
Samozřejmě se nesmí zapomenout ani na milovníky zvířat, když už mají tu možnost. 1. září končí výstava Létající drahokamy. Jedná se o výstavu exotického létajícího ptactva, jenž se nachází v botanické zahradě Univerzity Karlovy. Je to už osmdesátá taková výstava, takže jubilejní. Za letošní hlavní star se považují ptáčkové se jménem strdimilové, což jsou malí ptáčci podobní kolibříkům a právě podle nich nese výstava název, jelikož je to jejich přezdívka.
Ale to není všechno, co se tu dá vidět. Mohou to být kakadu bílý, kteří jsou velcí rozjívenci, pak poranění žako, kakadu havraní, kteří se dají považovat za unikát, ukřičení papoušci ara. Co se týká největších předvádivců vůči návštěvníkům, pak to jsou právě kakadu bílí. Houpají se na laně, štípou větve, běhají po zemi, křičí po sobě i po lidech, dokonce se mezi sebou perou, po zemi nejen běhají, ale kutálejí si s florbalovým míčkem, avšak na druhé straně se nechají i podrbat.